Bir Seo Ile Çalışmadan Önce Yapılması Gerekenler

Teknoloji

Bir SEO ile Çalışmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bir SEO ile çalışmaya karar verilmeden önce yapılması gereken birtakım çalışmalar ve incelemeler bulunmaktadır. Bu incelemeler doğrultusunda ise hizmet alacak olan kişi, hizmet verecek olan SEO bireyine birtakım sorular yöneltmesi, bilgi toplaması gerekmektedir. SEO hizmeti alınacak olan kişiye daha önce nerelerde SEO’luk yaptığı, ne kadar süredir bu meslekle ile ilgilendiği, bu meslek için eğitimlerini nerede aldığı ve mesleğinde nasıl uzmanlaştığı ile ilgili sorular sorulmalıdır. Alınacak olan cevaplar doğrultusunda bilgiler toplanıp, bir değerlendirme yapılması gerekmektedir. SEO hizmeti almak için ise SEO ajansı üzerinden bireylere erişim sağlanması mümkün olduğu gibi internet sayfaları üzerinde yer alan SEO sayfalarından da SEO’lara erişim sağlamak mümkün olacaktır.

SEO Çalışmaları Kaç Adımda Tamamlanan Çalışmalardır?

SEO çalışmaları toplamda 3 adımdan oluşan ve toplanda 3 adımda tamamlanmış olan çalışmalardır. Bu çalışmaların tamamlanmış olması ile tam bir SEO çalışması da tamamlamış olacaktır. Sayfalara yapılmakta olan SEO çalışmaları 3 adımdan oluşurken sayfa kurulumu öncesi, sayfa kurulumu ve en sonda da sayfa kurulumu sonrası yapılan çalışmalardır. Sayfa kurulmadan önce yapılmakta olan yazılım, teknik SEO çalışmaları doğrultusunda sayfanın kodlaması, URL bağlantısı gibi düzenlemeler incelenir. Daha sonrasında site içi SEO çalışmalarının yapılmasında da sitenin tamamen içeriği ile ilgili olan çalışmalardır. Site içerisinde bulunan alt ve ana başlık düzenlemeleri, içerik düzenlemeleri bu çalışmalar esnasında yapılmaktadır. Son olarak yapımı tamamlanması gereken site dışı SEO çalışmalarında da site kurulumu tamamlanıp, kullanıcı ile kavuşturulduktan sonra yapılan çalışmalardır. Site dışı SEO çalışmaları yapılırken sitenin rakipleri gözetilir. Rakiplerin önüne geçmesini engelleyecek tarzda çalışmalara gidilir. Bu doğrultuda olmak üzere sağlam bir altyapı temeli oluşturulan internet sayfasının SEO çalışmaları 3 adımda tamamlanmış olacaktır.

Kullanımı En Çok Yaygın Olan Arama Motoru Hangisidir?

Google arama motoru, Dünya üzerinde kullanımı üst seviyede olan arama motorudur. Google, ilk olarak 2005 yılında kullanıcı konusunda rekor kırmış olup, Dünya üzerinde %76’lık bir kullanıcı dilimi ile en çok kullanılan arama motorları arasında ilk sırada yer almaktadır. Google, sadece bir arama motoru olmayıp birçok hizmetleri de bulunan bir arama motorudur.

Bir cevap yazın