Deri Cüzdanlar Nasıl Temizlenir

Moda ve Yaşam

Deriden imal edilen cüzdanlar yıllarca kullanılmasına nazaran halen daha işlevsel ve iyi görünüme sahip olabilmektedir. Düzenli olarak kullanılmasına bağlı olarak üzerinde bulunan doğal dokusu ve renkleri daha da belirgin bir hal alacaktır. Veyer kapsamında da toptan deri işlemleri gerçekleşeceğinden ötürü hakiki derilerden imal edilen cüzdanları temin etmek söz konusudur. Bu aksesuarların bakımı son derecede kolay olacaktır.

Deri Cüzdana Nasıl Bakım Yapılır?

Deri cüzdanların daha uzun ömürlü ve kullanışlı olması adı altında farklı uygulamalar gerçekleştirilebilmektedir. Yarma deri imalatı sonrasında ortaya çıkan bu aksesuarlar böylelikle daha işlevsel bir halde bulunacaktır.

  1. Cüzdanları Kirli Yüzeylerde Tutmama

Cüzdanları kirli noktalarda tutmamak ve herhangi bir lekelenme halinde temizleyerek, kirlenmesinin önüne geçmek adına birtakım yollar izlenmelidir.

  1. Ellerin Temiz Olması Önemlidir

Deri cüzdanları her tutma işleminde ellerin temiz olduğunu önemsemek gerekmektedir. Yüzeyleri son derecede hassas olduğundan dolayı kolay bir biçimde kirlenebilecektir. Öte yandan parlaklığını kaybedebilmesi gibi bir durum da ortaya çıkabilecektir.

  1. Aşırı Temizlemeler Yapılmamalıdır

Cüzdanların aşırı bir biçimde temizlenmesi gerekmemektedir. Deri ithalatı sonrasında ortaya çıkacak olan bu aksesuarların aşırı bir şekilde temizlenmesi halinde derinin kalitesini düşürmesi ve görünüşünü bozması gibi durumlar ortaya çıkabilecektir. Bu yüzden basit temizleme işlemleri gerçekleştirmek uygun şartları sağlamak adına yeterli sayılabilecek konumda olacaktır.

  1. Kuru Silme İşlemi Uygulanmalıdır

Bu uygulama son derecede basit olmasına karşın kısa ve uzun vadede etkisini gösterebilecektir. Derilerin kalitesini ve görünüşünü korumak adına dikkatli olmak gerektiği vurgulandığından bu yol izlenebilir.

  1. Yumuşak Bez Kullanılmalı

Temizlik malzemesi kullanımı evresinde yün odaklı unsurlar kullanılmalıdır. Öte yandan deri cüzdanların zarar almaması adına yumuşak fırça kılları da tercih edilebilir.

  1. Nemden Uzak Tutulmalı

Nem deri cüzdanları önemli ölçüde olumsuz etkileyebilecektir. Cüzdanların ıslanması halinde yumuşak bir bezle kurulanmalı ya da kendiliğinden kuruması beklenmelidir. Kırışıklığı korumak adına cüzdanın kuruması esnasında kapalı tutmasında fayda vardır. Orijinal şekli korunması adına da her iki tarafı boş bırakılmamalıdır. Çatlama ve büzülmeye neden olabileceğinden ötürü fön makinesi tercih edilmemelidir.

Bir cevap yazın