En İyi Yabancı Diziler Listesi

Genel Kültür

En iyi yabancı diziler hangileri? Yabancı dizi önerilerine nasıl ulaşabilirim? Gibi sorularınız artık yanıtsız kalmayacak. Her zevke uygun onlarca kategoride hazırlanmış özel listeler en iyi önerilerde yayınlanıyor. Her gün onlarca yeni dizi, film ve kitap aramıza katılıyor. Bunlar arasında sizler için en iyisini bulmak hayli yorucu olur. Ama ya sizi sizden iyi tanıyan biri varsa? Daha önce beğendiğiniz eserlerin özel kriterlerini analiz edip size en uygunu saniyeler içinde sunuyor. Sizler için en iyi yabancı diziler listesinden 5 tanesini paylaşalım.

Breaking Bad

Bir adamın ailesi için ne kadar ilerleyebileceğini göreceğiz. IMDb’ye gore gelmiş geçmiş en yüksek puanı alan dizidir. Walter White kanser hastalığına yakalandığını ve çok zamanının kalmadığını öğrenir. Geçim sıkıntısı çeken ailesini öyle bırakmak istemez. Kim öğretmenliği yapmaktadır haliyle kimya konusunda oldukça başarılıdır. Ailesine büyük bir miras bırakmak için sokağa iner ve uyuşturucu pişirmeye başlar.

Game Of Thrones

Taht için savaşlar, entrikalar, oyunlar ve ejderhalar…  George R.R. Martin’in aynı isimli romanından uyarlanmış Game of Thrones yayınladığı dönem dünya genelinde büyük bir popülerlik yakalamıştır. Westeros krallığının tahtına kim oturacak? Kuzey, güney; doğu, batı bunun mücadelesini verecek.

The Sopranos

Mafya türünü sevenler için en ideal olandır. Tony Soprano lideri olduğu mafya çetesinin sırlarını psikoloğu ve aynı zamanda bizimle paylaşıyor. Yayınlandığı dönem reyting skorlarını alt üst etmiştir.

Sherlock

Çıkarım yapma biliminde uzman Sherlock hünerlerini dedektiflik yaparak kullanmaktadır. Üstün zekası ve kadim dostu Doktor Watson ile katil, hırsız dinlemeden tüm suçluların peşine düşer. 4 sezon yayınlanan Sherlock kendine yakışır bir final ile bizlere veda etmiştir.

Friends

Böyle liste komedi olmadan olmaz. Sizi komedi türünün ağa babası ile tanıştıralım. Sitcom tarzındaki Friends senaristleri ve oyuncularıyla birçoğumuz arkadaşı olmuştur. 3 kadın 3 erkek arkadaş grubunun acı tatlı tüm hikayeleri kuvvetli bir mizahla anlatılıyor. İzleyici kitlesini o kadar etkileyip kendine bağladı ki final bölümünden yıllar sonra özel bir bölüm bile çekilmiştir.

Sadece dizi değil film önerisi de yapıyoruz. Tarihin En İyi Fransız Filmlerini de incelemek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın