Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu, Oynamak Istediği Ligi Açıkladı

Spor

Ferdi Kadıoğlu A Milli Takım’da tercihini Türkiye’den yana kullanırken, Ay-Yıldızlılar’ın Riva kampında geleceğiyle ilgili bir açıklamada bulundu.

Genel bir değerlendirme yaparak futbolcular olarak sahada iyi mücadele etmek zorunda olduklarını ifade eden 22 yaşındaki kanat oyuncusu, “Seçimimden dolayı çok mutluyum. Stefan Kuntz, Hamit Altıntop, ailem ve Fenerbahçe’den çok büyük destek gördüm. En iyi kararı verdiğimi düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

Ekstra olarak Sabah Gazetesi’ne megapari konuşan Ferdi Kadıoğlu, kendi geleceğiyle ilgili de kısa bir açıklamada bulundu.

Önceliğinin hep Fenerbahçe’de devam etmek olduğunun üstüne basaran Ferdi, “Kısmet olursa La Liga’da forma giyme hayâli kuruyorum” ifadelerini kullandı.

A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar Ligi C Ligi 1. Grup’taki ilk maçında 4 Haziran’da Faroe Adaları ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürürken Milli takıma ilk kez davet edilen Ferdi Kadıoğlu, basın mensuplarına bazı açıklamalar yaptı. Basın mensupları tarafımdan kendisine ilk kez kampta olmasının sorulması üzerine Kadıoğlu, “Dün burada oyuncu arkadaşlarımla, teknik ekiple, tüm çalışanlarla tanıştık. Bana çok sıcak bir karşılama yaptılar. Burada olmaktan dolayı gurur duyuyorum” diye cevap verdi.

Ferdi Kadıoğlu’na A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz’un kendisi için birçok bölgede oynamasının avantaj olduğunun söylemesinin hatırlatılması üzerine 22 yaşındaki futbolcu, cevap olarak “Bu sezon Fenerbahçe’de de değişik pozisyonlarda forma giydim. Benim için de yeni bir şeydi. Başarıyla bunun üstesinden geldim diye düşünüyorum. Türk Milli Takımı’nda da bu özelliğimden faydalanmak isteyebilirler. Aynı şekilde Türk Milli Takımı’nda da bunu başarmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Uluslar Ligi’nde oynayacakları karşılaşmalar hakkında da birtakım konular konuşan Ferdi Kadıoğlu, “Sanıyorum ilk kez 4 kez arka arkaya bir resmi maç oynanacak Milli Takım tarihinde. Bizim hedefimiz bütün karşılaşmaları kazanmak. Bütün karşılaşmaları kazanıp, B Ligi’ne yükselmek. Yorucu bir sezon geçirdik ama 4 tane önemli maçımız var. Bu karşılaşmalarda sahada en iyisini vererek galibiyetle ayrılmak hedefimiz var. Avrupa’nın en iyi oyuncuları milli takım kamplarında. Bizim de aynı şekilde. Bize düşen sahada en iyisi vermek ve galip gelmek” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir