Hafif Yük Raf Sistemleri

Genel Kültür

Depolama amacı ile kullanımı bulunan hafif yük raf sistemleri daha çok hacmi düşük yada ağırlığı düşük ürünler için kullanılmaktadır. Sektörel anlamda bir çok kullanıma uygun olup özel aksesuarları ile her depoya uygun imalat olanağı vermektedir. Genelde orta ve küçük hacimli depolanacak ürünler için tasarlanmıştır. Demonte özelliği sayesinde bir yerden sökülüp başka bir yerde hızlıca kurulum yapılabilmektedir.

Diğer depo raf sitemlerine göre bu üründe montaj sırasında bağlantı ekipmanları kullanılmamaktadır. Travers, raf tabanları ve ayaklardan oluşmaktadır. Her bir rafın ortalama ağırlık taşıma kapasiteleri 350kg civarındadır. Gıda depolaması, yedek parça depolaması, tekstil depolamaları gibi ağır yük gerektiremeyen ürünler için idealdir.

Hafif Yük Raf Sistemleri Özellikleri Nelerdir

Hafif yük rafları çelik raf sistemleri grubu içine girmektedir. İmalatı sırasında yüksek kalitede çelik malzemesi kullanılmaktadır. Travers ölçüleri 30x50mm ile 40x60mm arasında imal edilir. Sistemin ayakları kutu profillerden yapılmakta olup 30x50mm veya 30×70 ebatlarındadır. Sitemde kullanılacak tablalar ise genelde Suntalam veya Mdflam ile tamamlanır. Ürün kapasitelerine göre değişkenlik göstersede ortalam 18mm kalınlıkta imal edilmektedir. İmalatın son aşamadında boya işlemleri için ise elektrostatik boya kullanılmaktadır.

Depo kullanımı bir çok işletme için son derece önemlidir. Ufak metrekareye sahip depolar için düzenli bir işleyiş için raf sistemleri gereklidir. Ürünlerin, malzemelerin güvenli şekilde muhafazası, ezilme ve darbelere karşı korunması ve kolay ulaşılabilmesi için hafif yük raf sistemleri ülkemiz dahil dünya genelinde her ülkede kullanılmaktadır.

Hafif Yük Raf Sistemleri İmalatı

Bu sistem genelde hazır olarak satışta bulunmayabilir. İşletmenizin ihtiyacına ve deponuzun mimari yapısına göre imalatı yapılan ürünlerdir. İkinci el satışlarda ancak hazır sistem bulma şansınız vardır. İhtiyacınız olan hafif yük raf sistemleri için projelendirme için bir çok firmadan teklif alabilirsiniz. Standart kullanım dışında ürün ve depolama gruplarınız için farklı model ve tasarımlar yapılabilmektedir. İmalat sonrası kurulum ve montaj işlerinide genelde üretici firma üstlenmektedir.

Ülkemizde bir çok raf üreticisi proje çalışmaları için yerinde ücretsiz keşif hizmetleri vermektedir. İlk defa raf sistemleri yaptıracaksanız uzman desteği almanız daha faydalı bir tercih olacaktır. Kullanmadığınız raflarınızı satmakta oldukça kolaydır. Bir çok şehirde ikinci el hafif yük rafı alan yerler bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.