Karşıyaka’da Kimler Karşı Karşıya Gelecek! Yeşil Kırmızılı Ekibin Rakibi Kim Olacak

Spor

Karşıyaka’da Kimler Karşı Karşıya Gelecek! Yeşil Kırmızılı Ekibin Rakibi Kim Olacak?

Karşıyaka Türkiye Futbol Federasyonunda 3. Ligde yer alıyor. Birinci grupta sezona başlamadan hemen önce teknik adam Erman Gürarcar’dır. Gürarcar Bolu’da kamp sürecini geçiren takımı için hazırlık maçı planının belirlenmesinin ardından rakip takım analizlerine ve stratejilerine başladı. Taraftarium24 de konuyla ilintili Karşıyaka’nın şampiyon olmak için ciddi hazırlık yaptığı haberleri daha önceden yayınlanmışdı. Kadrosuna takıma ciddi katkılar sağlayacak oyuncuları katan takım 29 Temmuz tarihinde ikinci ligden Arnavutköy Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. Hemen gelecek ayın başında ise gene ikinci lig takımı olan Somaspor’un kalesine gol atmak için çaba sarf edecek.

Karşıyaka’nın Yeni Transferleri

Canlı maç izle aramalarını sıklıkla yapan taraftarların da bildiği gibi Karşıyaka bu sene İskenderunspor, Iğdır FK, Altınordu, Bayburt Özel İdare Spor’dan transferler yaptı. Çarpıcı transferler arasında Emre Gemici, Okan Baydemir, Polat Albay ve Onur Kolay yer alıyor. Bunun yanında Çorum Futbol Kulübünden geçtiğimiz sezonun başında kiraladığı Kerem Pala le sözleşmesi yakın zamanda netleşecek. Altınordu’nun file bekçisi Enes Kalyoncu’yu kadrosuna katmak için de girişimlerde bulunuyor. Enes kalyoncu geçen sene ligde gösterdiği girişimci ve aktif kalecilik anlayışıyla ilerleyen zamanda daha üst liglere çıkabileceğinin sinyalini veriyor. Karşıyaka yönetim kadrosu da bu potansiyelden faydalanmak adına ciddi girişimlerde bulundu.

Karşıyaka’nın Gelecek Sezon İçin Stratejileri

Karşıyaka’nın rakipleri belli olduktan sonra kampta kadrosu ile sıkı çalışmalara başladı. Hızlı kontra çıkışlara ve dar alanda yapılan kısa paslar ile kurulan oyun anlayışını genişleterek uzun toplar kullanacak forvete direkt gollük paslar atacak yeni oyuncuları kadrosuna kattı. Buna ek olarak bireysel yeteneklerden maksimum faydayı sağlamaya yönelik olarak disiplinli teknik direktör sürekli yapılan antrenmanlar ile takımının her konumda ve her rakibe karşı ortaya koyacağı potansiyeli ölçüyor.

Hazırlık maçlarında karşı karşıya geleceği Arnavutköy Belediyespor ve Somaspora yönelik oyuncularının detaylı analizini yapmış ve oyun esnasında oyuncu değişimleri ile taktiksel olarak da üstünlük kurmayı amaçlıyor. 1 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Somaspor ile olan maçta iddialı ekibin oyununu taraftarlar sabırsızlıkla bekliyor.

.

Bir cevap yazın