King Cup Finalleri Başladı

Spor

King Cup Finalleri Başladı

1-5 Kasım Turu’nda Antalya Megasaray Tenis Akademisi Stadı’nda gerçekleştirilecek BNP Paribas Davis Cup Junos Billy Gold Cup Gençler Finalleri için sporu geliştirmek ve Aspendos Antik Tiyatrosu’nda ülkemizi uluslararası düzeyde tanıtmak amacıyla basın toplantısı düzenlendi. Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı.

Açılış töreni, Aspendos’un 23 ülkeden sporcu ve kaptanlara tanıtılmasıyla başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Uluslararası Kuruluşlar ve Dış İlişkiler Müdür Yardımcısı Özçakmak, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Durmuş, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan, Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürü Zoroğlu, Oyunun açılış töreninde ITF Gençlik ve Senatör Müdürü ve Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından milli takımımızın sporcuları oldular.

Tenis Federasyonu Başkanı Durmuş, dünyanın en organize turnuvalarından biri olduklarını vurgulayarak, “Türkiye Tenis Federasyonu olarak dünyanın en iyi oyuncularını yetiştirmek için pek çok strateji ve uluslararası müsabakalar düzenliyoruz. Tabii ki bu yarışmalarda paydaşlara da ihtiyacımız var. Özellikle sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuz ITF’ in desteği ve iş birliği ile bu güzel organizasyonları gerçekleştirerek tanıtım ve spor turizminin ülkemiz için önemi konusunda farkındalık yaratmak. Bir geçiş güzergahı olarak, uluslararası tenis organizasyonlarının aranan adresi olduğunu görebiliriz. Son günlerde yapılan açıklamaların peş peşe gelmesi tenis severleri heyecanlandıran gelişmeler olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Deneme bonusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir