Mike Tyson Konuştu Herkes Onu Dinledi

Spor

Mike Tyson Konuştu Herkes Onu Dinledi

Boksun en kötü şöhretli isimlerinden biri olan eski ağır sıklet boks şampiyonu Mike Tyson, tartışmalı kariyeri ve film endüstrisindeki çalışmaları ile tanınıyor. Aslında, Rocky filmi, Mike Tyson’ın oynadığı karakterin çocukluk zorbasını yendiği bir hikaye içeriyordu. Gezegendeki En Kötü Adam olarak bilinen Tyson, on altı yaşında bir boksör oldu ve Heavyteen şampiyonluğunu kazanmaya devam etti. Paspasın dışında, Tyson bir fitness eğitmeni olarak çalıştı ve siyasi ofis için koşma fikriyle oynadı. Ama boks hala Tyson’ın kanındaydı ve bir Ağırsiklet şampiyonu olmak için geri döndü. Bir boksör ve güreşçi olarak tartışmalı kariyerinin ardından, Tyson şimdi bir aktör olarak çalışıyor. Cloudbet Giriş

16 Yaşında Boksa Başladı!

Amatör bir boksör olarak başlayan Tyson, başlangıçta takma adını ‘C Buster’ olarak değiştirmeden önce ‘T Ty’ olarak kullandı. 16 yaşındaki Tyson, amatör bir ağır siklet şampiyonluğu kazanan en genç dövüşçü oldu. Birkaç amatör boks şampiyonluğu daha kazandıktan sonra, Tyson 1973’te profesyonel bir kariyer yapmaya karar verdi. ‘Demir Mike’ olarak tanınan Tyson, birkaç boks şirketi için boks şampiyonu oldu. Ancak, ilk boks maçından aldığı yaralar nedeniyle bir kavgadan sonra sporu bıraktı. Otobiyografisinde açıkladığı gibi: ‘Yürüyemezken neden [şampiyon] taç giyeyim?

Tyson amatör bir şampiyon olmasına rağmen, kısa sürede sporun en agresif dövüşçülerinden biri olarak ün kazandı. Rakiplerini ısırmasıyla tanınan (Rocky’de görüldüğü gibi) Tyson, beş farklı ağırlık sınıfında büyük şampiyonluklar kazandı. Bununla birlikte, şike suçlamaları, sadece üç dövüşten sonra orta sıklet kemerini kaybetmesine neden oldu.

37 yaşında profesyonel bokstan emekli olduktan sonra Tyson, Peter Gatsoff George Foreman ile birlikte ünlü ikili takım şampiyonları The Sweet Scientific’in yarısı oldu. Foreman, kendisine karşı on iki profesyonel maçı kaybettikten sonra nihayetinde bokstan emekli olmasına rağmen, Tyson hala iki önemli ağır siklet unvanına sahiptir.

Bir cevap yazın