MSN Gibi Sohbet Uygulamaları

Genel Kültür

MSN gibi sohbet uygulamaları dediğimde aklımıza çok uzun bir liste çıkar. MSN pek çok 30’lu, 40’lı hatta yaşı daha büyük olan bireylerin hayatını etkilemiş bir uygulamadır. Size yazımızda msn hakkında bilgiler vereceğiz.

90’ların sonlarıydı ve MySpace ve Facebook gibi sosyal medya platformları henüz yoktu. Çok az insan aslında o noktada cep telefonlarına sahip olduğu için gelişmeler hala emekleme dönemindeydi. E-posta, bir bilgisayara erişimi olanlar arasında popüler bir iletişim yöntemiydi, ancak yüz yüze konuşmayı bu kadar çekici kılan gerçek zamanlı hislerden yoksundu. Bunun için bir anlık mesajlaşma programına ihtiyacınız vardı ve ana akım İnternet hareketi gerçekten kök salmaya başladığında, pozisyon için öncülük yapan dört büyük rakip vardı: AOL Anlık Messenger, ICQ, Yahoo! Messenger ve Microsoft’un MSN Messenger’ı.

Microsoft’un piyasaya girişi 22 Temmuz 1999 tarihidir.MSN’in, ICQ’nun yaklaşık üç yıldır olduğu ve AOL’nin 1997 baharında AIM ile sürdürdüğü süreci takip ettiği düşünülüyordu. Yahoo’nun batıma yakın mesajlaşma istemcisi bile Microsoft’un bir yıldan fazla bir sürede piyasadan silinmesini sağlayamadı. Ama msn’in mottosu çok başarılıydı. Zirveye çıkmak için birinci olmak önemli değil, işini iyi yapmak önemliydi.

O zamanlar önemli bir karar, Microsoft’un Hotmail ile entegrasyonu ve şirketin sahip olduğu web e-posta hizmetinin popülaritesini arttırmasıydı, milyonlarca kullanıcıya anında iletişim kurma olanağı sunmak için Hotmail ve msn kullanımına ilk adımlarını attı.

MSN Messenger Service’in 1.0 sürümü, düz metin mesajlaşma ve temel kişi listesi içeren bir özellik seti ile birlikte girdi hayatımıza. Kapının hemen dışında, Microsoft’un AIM hesap sahipleriyle sohbet edebilmek için MSN Messenger Service’i kodladığı için rakip AOL’nin dikkatini çekti.

MSN gibi sohbet uygulamaları ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için https://www.mekansizin.com/ sitesini ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir