Novak Djokavic Tarih Yazıyor

Spor

Novak Djokavic Tarih Yazıyor

Novak Djokavic, tüm zamanların en başarılı profesyonel tenisçilerinden biridir. Profesyonel kariyeri 2003 yılında prestijli Tenis Grand Slam turnuvasını kazandığında başladı. O zamandan beri, şaşırtıcı bir 23 Grand Slam kazandı ve 270 haftadan fazla bir süredir dünyanın bir numaralı sıralamasını, tenis tarihindeki herhangi bir oyuncu tarafından en uzun çizgiyi tuttu. Joybet

Belki de Novak’ın eğitimine ve hazırlanmasına olan bağlılığı ve bağlılığı da aynı derecede etkileyicidir. Sıkı çalışması, rekabetçi kalmasına ve sporunda yeni zirvelere ulaşmaya devam etmesine izin verdi.

Novak Djokavic, dünyanın dört bir yanındaki taraftarlar ve hevesli tenisçiler için bir ilham kaynağı olmaya devam ediyor. En üst düzeyde başarı elde etti ve özverisi ve sıkı çalışması nedeniyle önümüzdeki yıllarda da başarılı olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Djokavic 5 Avustralya Açık, beş Wimbledon, üç ABD Açık ve bir Fransa Açık şampiyonluğu kazandı. Ayrıca 2018 ‘de üst üste 77 maç galibiyet rekoru kırdı ve bu da Açık dönemdeki en yüksek seviye oldu. Buna ek olarak, Djokavic, toplam 282 hafta boyunca ATP sıralamasında dünya 1 numarası oldu ve bu da ikinci en yüksek kariyer toplamı oldu. Kariyeri boyunca Djokavic birçok rakiple başarılı bir şekilde karşılaştı, ancak en ünlüleri Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray ve Marin Cilic. Ayrıca Rod Laver, Björn Borg ve Pete Sampras gibi gelmiş geçmiş en büyük oyuncuların bazılarını yendiği bilinmektedir.

Bir cevap yazın