Profesyonel Fön Makinesi Markaları?

Moda ve Yaşam

Profesyonel Fön Makineleri

En iyi fön makineleri elbette profesyonel fön makinesi olarak üretilmiş olan makinelerdir. Ancak bu makineler konusunda sıradan kullanıcılar çok bilgili değiller.
Bu yazı da size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma için kullanılan en iyi fön makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Fön Makinesi Tavsiyeleri

Fön makinesi seçiminde rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce zamanı kısıtlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel fön makineleri önerileri yapmak istedik.
Bu liste memnuniyet oranı yüksek markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi fön makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerdir.

En İyi Fön Makinesi Önerileri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de üretilmiş olmasıyla  fiyat olarak en ekonomik profesyonel fön makinesi olmasından  listemizin ilk sırasında. Ayrıca diğer aranan özelliği ise  ionizer olan Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde rakiplerini geri planda bırakarak ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile teknolojide çığır açmış ve geleneksel fön makinesi mimarisinde yükselmeyi başarmıştır. Üretim teknolojisi yüksek kaliteli materyalden oluşmuş  bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki yüksek fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri dünyadaki kuaförler arasında ciddi markalar olmuşlardır. Uzun yıllardır profesyonel fön makineleri üretimi yapan Parlux de hala bir çok kuaförün ilk  tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 lira gibi yüksek rakamlara satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makinesi Satın Almak

Profesyonel fön makineleri her türden malın satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

Fön Makinesi Markaları

Eğer amacınız sadece saç kurutmak ise ve çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilir. Basit saç kurutucuları fiyat olarak oldukça avantajlıdır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel fön makinesi markalarını tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Fön Makineleri Kaç Watt Olmalı?

En iyi fön makineleri elbette kuaförlerin kullanımında olan makinelerdir. Piyasada satılan ve en güçlü olan fön makinesi 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000 olmuştur.
Bir çok makine üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi sayılarla kullanıcıları yanıltmak için yazılmaktadır. Bu ürünler incelendiği zaman görünen şu oluyor, model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek tüketicilerin gözlerini boyamaya çalışırlar.
Kuaför fön makinelerine nasıl sahip olabiliriz derseniz kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleri olduğu için oralardan temin etmek daha doğru olacaktır.
Amatör saç kurutucularda durum şu şekildedir,makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför fön makineleri ise böyle olamazlar. Saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünler olmak zorundadırlar.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi fön makinesi markalarından da bahsettik.

Fön Makinesi Yorumlar

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişide aslında birden çok makine kullanmadığından  sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yaptığını görmekteyiz.
Çevreden ya da herhangi birilerinden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmaz daha doğrusu doğru kabul edilemez.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir