Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Sağlık

Burun estetiği daha güzel bir buruna sahip olmak için veya sağlıklı bir burun yapısına sahip olmak için tercih edilmektedir. Bu tercih sonucunda estetik ameliyat başlar ve estetik ameliyat başarıyla sonuçlanırsa hiçbir sorun kalmayacaktır. Estetik ameliyat başarısız olduysa bu durumda ikinci bir estetiğe gerek duyulabilir. Bu ikinci estetiğin ismi revizyon burun estetiği olarak geçmektedir. Revizyon burun estetiğinin insanların istediği burun yapısına ulaşması için önemi büyüktür. İlk seferde cerrah tecrübesiz olduğu için de sorun ortaya çıkmış olabilir yeterli iletişim kurulamadığı için de sorun çıkmış olabilir. Sorunun neden çıktığı artık eskide kalmış bir konu olur ve yeni bir çözüm bulunması gerekir. Tabii ki tecrübeli bir cerrah bulmakta oldukça önemlidir çünkü aynı süreç yaşanmamalıdır.

Revizyon burun estetiğini gerçekleştirmek için önceki estetikte başarısız olan neydi? Sorusuna cevap bulunmaya çalışılır. Önceki estetikte meydana gelen sorunların çözümü için revizyon burun estetiği yapılmaktadır. Sorun iyice anlaşıldıktan ve hastanın istekleri yeterince dinlendikten sonra kişiye anestezi verilir ve ameliyat normal burun ameliyatına benzer bir süreç içinde gerçekleştirilir

Revizyon Burun Estetiği Sonrası Nasıl Bir Süreç Vardır?

Revizyon burun estetiği yaptırdıktan sonra sizi önceki burun estetiğinize benzer bir süreç bekler. Burnunuzun tam anlamıyla iyileşebilmesi için yine belirli bir süre gerekmektedir. Aynı zamanda yüzünüze su gelmemesi gerekir, beslenmenize olabildiğince sıvı ağırlıklı hale getirmeniz gerekmektedir. Ağır işlerden kaçınmak, diş fırçalarken çok yıpratıcı olmamak gibi dikkat etmeniz gereken farklı konular vardır. Estetik sonrası bunlara dikkat ederek süreci başarıyla tamamlayabilirsiniz. Genel olarak bir ay sonra daha rahat davranabilirsiniz.

Estetik Sonrası Sizi Güzel Bir Görüntü Bekliyor Olacak

Estetik sonrasında sizi çok daha güzel bir görüntü bekliyor olacaktır. Estetik yaptırmanın anlamı sizi güzelleştirmektir, bu yüzden böyle bir anlamı olan ameliyatı tercih edip güzelleşmemek mümkün değildir. Tabii ki herkesin güzellik algısı farklı olabileceği için cerrahla çok iyi iletişim kurmalı ve onunla iletişim kopukluğu yaşamamanız gerekir. Bundan dolayı tercih edeceğiniz cerrahın sizi iyice dinlediğine dikkat edin, böylece estetik sonrası ortaya çıkan görüntüden çok daha fazla memnun olacaksınız.

Bir cevap yazın