Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Sağlık

Sertleşme bozukluğu erkeklerde görülen ve cinsel yaşantıyı etkileyen bir problem olmakla beraber sertleşme sorunu tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Sertleşme bozukluğu olan kişide birtakım belirtiler ortaya çıkar. Bu belirtilerden ilki kişinin cinsel ilişki sırasında cinsel ilişkiyi sürdürebilme hevesinin olmasına karşın ilişkiyi sürdürebilecek sertliği sağlayamamasıdır. Bir başka belirti, kişinin ilişki esnasında hiç sertleşememesi durumudur. Bir diğer belirti ise, ilişkiyi sürdürebilecek sertliği koruyamama durumunun ortaya çıkmasıdır. Bu belirtilerin biri veya birkaçının görülmesi, bununla beraber bu belirtilerin üç ay sürmesi durumunda sertleşme bozukluğu tanısı konulur.

Sertleşme Sorunu Tedavisinden Önce Sertleşme Bozukluğunun Nedenleri

Erkeklerde ortaya çıkan sertleşme sorunu çeşitli sağlık sorunlarına göre meydana gelebilir. Prensip olarak sertleşme bozukluğunun oluşması birçok hastalığa ve hasta öyküsüne göre değişiklik gösterir. Obezite sorunu yaşayan hastalarda sertleşme bozukluğunun ortaya çıkması beklenir. Diyabet hastalığı, bir başka ifade ile şeker hastalığı da sertleşme bozukluğuna neden olan hastalıklardandır. Daha önceden kalp krizi geçirmiş olan hastalarda sertleşme bozukluğunun ortaya çıkma ihtimali vardır.

Radikal Prostatektomi adı verilen prostat organının bütünüyle alınmış olduğu hastalarda bu bozukluk oluşabilir. Bunun dışında Peyroni hastalarında veya uzun süre boyunca Priapizm vakalarının görülmüş olduğu hastalarda sertleşme bozukluğu ortaya çıkabilir ancak çeşitli yöntemlerle sertleşme sorunu tedavisi uygulanır.

Sertleşme Sorunu Tedavisinde Penis Protezi

İki çeşit yöntemin bulunduğu sertleşme sorunu tedavisi ile sorunun çözüme kavuşturulması amaçlanır. Bu tedavi cerrahi olmayan tedavi yöntemleri ile cerrahi boyutta olan tedavi yöntemlerini kapsar. Bu proteze mutluluk çubuğu veya penis protezi denir. Doğal yollarla veya tıbbi açıdan yeterli olmayan sertleşme sorunu tedavisi sonrasında son kalan yöntem cerrahi olan yöntemlerdir. Cerrahi yöntem diğer bir ifade ile penis protezi olmayı düşünen hastanın bu konuda artıları ve eksileri tartması gerekir. Bunun nedeni kalıcı bir yöntem olduğu için geri dönüş ihtimalinin olmamasıdır.

Penis Protezinin Tercih Edilme Sebebi

Erektil disfonksiyonu şikâyeti olan erkekler için penis protezi kalıcı bir çözümdür. Bu tedavi yönteminde farklı çeşitlerde penis protezi bulunur. En basit olan penil protez malleable adı verilen ve tek parçadan oluşan protezdir. Bu protez, penisin corpus cavernosum ismi verilen kan yardımı ile şişerek ereksiyonu diğer bir ifade ile sertleşmeyi sağlamakta olan kanallar içerisine cerrahi açıdan implante edilen bir çift bükülebilir nitelikteki silikon çubuktan oluşmaktadır.

Bir başka çeşit ise, malleable’nin daha gelişmiş versiyonudur. Bu model üç parçalı şişirilebilir bir penil protezdir. Günümüz şartlarında en sık kullanılan ve tercih edilen protez, üç parçalı olan şişirilebilir protezdir. Detaylı bilgi için https://www.andromed.com.tr/sertlesme-sorunu-tedavisi-ve-penis-protezi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın