Son Dakika Ulaşıma Yapılan Zam Haberleri

Genel Kültür

Son dakika ulaşıma yapılan zam haberleri

Her yeni yıl geldiğinde zamların gelmesine halk olarak alışmıştık ancak 2022 yılı ekonomik olarak zamların yılı oldu desek yanılmış sayılmayız. O kadar fazla ürüne ve sektöre zam geldi ki hala da gelmeye devam ediyor. En çok zamlanan alanlardan biri de ulaşım oldu. Yeni yılla birlikte başta köprü ve otoyollar olmak üzere toplu ulaşıma da ciddi zamlar yapıldı. Köprü ve otoyollardaki zamlar devlet tarafından yapılırken ulaşım zamları ise belediyelerin yaptığı zamlar olarak ön plana çıkıyor. Artan maliyetlerin karşılanamadığı gerekçesiyle zam yapan birçok belediye halen yapılan zamların yeterli olmadığını ve sadece akaryakıt masraflarının bile karşılanamadığını beyan ediyor.

Diğer taraftan İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentler de ayrıca toplu taşımaya zam yapmak durumunda kaldılar. UKOME kararları gereği daha geçtiğimiz günlerde İstanbul’da ulaşıma yüzde 40 zam yapıldı ancak bu zammın yetersiz olduğu konusunda belediye tarafından yapılan açıklamalar var. Bu çerçevede zamlarla ilgili haberleri ve son dakika ulaşım zammı haberlerini zamhaber.com üzerinden takip edebilirsiniz.

2022 Toplu Taşıma Zamları

2022 yılıyla birlikte artan akaryakıt maliyetlerini karşılamak amacıyla birçok şehirde toplu taşımaya zam yapıldı. Ankara’da 4,5 TL olan ulaşım 6,5 TL’ye çıkarılırken İstanbul’da ise yüzde kırklık bir zamla kendini gösterdi. Diğer şehirlerde de belediyeler belirli oranlarda toplu taşımaya zam yaparak akaryakıt ve diğer maliyetlerin getirdiği yükü önemli ölçüde azaltmak istediler. Hükümet kaynakları özellikle siyasi sebeplerle yapılan bu zamları eleştirirken muhalefet kanadı ise yapılan zamların hayat pahalılığı sebebiyle gerekli olduğunu ve bu zamlara mecbur kaldıklarını açıkladılar.

Tüm bu açıklamalarla birlikte ulaşım başta olmak üzere diğer alanlarda gerçekleşen zam haberlerine zamhaber.com vasıtasıyla sıcağı sıcağına ulaşabilirsiniz. Güncel haberlerle birlikte son dakika haberleri, politika haberleri, araştırma haberler ve özel haberlere de zamhaber.com üzerinden anında ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca haber değeri taşıdığınız bilgi ve görüntüleri Whatsapp iletişim hattından bizlere ulaştırarak gönüllü muhabir olarak bizlere destek olabilirsiniz. Unutmayın biz sadece zam haberi yapan bir site değiliz. Haber sitesi olarak devam ediyoruz ve en güncel en yeni haberleri sizlerle buluşturuyoruz.

Bir yanıt yazın